Грантова програма підтримки проектів з покращення якості життя колишніх жертв націонал-соціалізму

Фонд «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» (Німеччина)у співпраці з Всеукраїнською благодійною організацією «Турбота про літніх вУкраїні» оголошують дев'ятий конкурс проектів у рамках гуманітарної програми підтримки для України «Місце зустрічі - діалог».

Останній день подання - 30 листопада 2016 року.

Програма підтримки «Місце зустрічі - діалог» ініційована німецьким фондом «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» (ФондEVZ), який і після завершення виплат колишнім примусовим робітникам надає підтримку жертвам націонал -соціалізму.

Організатором програми і конкурсу на фінансування проектів в Україні єВсеукраїнська благодійна організація «Турбота про літніх вУкраїні».

Німецький Фонд «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» та його українські партнери вважають, що люди навіть дуже похилого віку не є лише користувачами послуг, але й відіграють важливу роль у житті суспільства. Зокрема це стосується до осіб, які переслідувалися за часів націонал-соціалізмі, і які з огляду на свої біографії можуть передати наступним поколінням важливийдосвід.

Метою цього конкурсу є виявлення та підтримка проектів некомерційних організацій, спрямованих на підтримку и розвиток активності постраждалих від націонал-соціалізмулюдей.

  1. I.Цілі програми підтримки «Місце зустрічі -Діалог»

Загальна мета програми підтримки полягає у покращенні якості життя колишній жертвнаціонал-соціалізму.

  1. Жертви націонал-соціалізму беруть участь у житті суспільства, мають можливості для спілкування та користуються загальним визнанням іповагою.
  2. Некомерційні організації залучають активних членів громади до підтримки жертв націонал-соціалізму та забезпечують ефективність та регулярність підтримки, щонадається.
  3. Різні покоління пізнають одне одного у діалозі, люди будують свої стосунки на засадах взаємодопомоги та взаємноївідповідальності.
  4. Представники основної цільової групи отримують практичну допомогу, що допомагає їм якомога довше жити незалежним життям у домашньомуоточенні.
  5. Держава і громадяни віддають належне життєвому досвіду та досягненням людей, які постраждали від націонал-соціалізму, і створюють сприятливі умови для їхжиття.
  1. II.Цільова група:
    1. Основна цільова група (ОЦГ): люди, які постраждали від націонал-соціалістичного режиму: колишні в’язні концтаборів і гетто, колишні примусові робітники, радянські військовополонені та інші. До проектів мають долучатися мобільні люди, а також люди, які не в змозі покинуть свогопомешкання.
    2. Літні люди, які народилися до 09 травня 1945 року, і люди інших поколінь, які залучатимуться до сумісної діяльності в рамкахпроектів.

III. На які проекти можуть надаватисякошти?

В рамках проектів фінансуються різні види діяльності, які сприятимуть покращенню якості життя жертвнаціонал-соціалізму.

Проект може включати один або декілька з наведених нижченапрямків:

  1. Організація «місця зустрічі» дляспілкування;
  2. Заняття за інтересами (заохочується сумісна діяльність людей різноговіку);
  3. Групові оздоровчі заняття, заходи зі здорового способужиття;
  4. Екскурсії, посильні поїздки,прогулянки;
  5. Заходи з підвищення мобільності тих, хто не в змозі самостійно виходити з дому(супровід);
  6. Практична допомога цільовій групі у побуті силамиволонтерів;
  7. Регулярне відвідування маломобільних членів цільової групивдома;
  8. Залучення до просвітницької діяльності та розповсюдженнядосвіду;
  9. Організація волонтерської допомоги цільовій групі, що включає підготовку та супровідволонтерів;
  10. Робота з сім’ями немобільних людей з цільової групи, наприклад, надання їм психологічної та тренінговоїпідтримки;
  11. Захист та адвокація інтересів жертвнаціонал-соціалізму;
  12. Залучення представників цільової групи до діяльності організацій громадянського суспільства та/або до розв’язання проблемгромади;
  13. Інше (інші інноваційні напрямки культурно-просвітницької та соціальноїдіяльності).

Низку прикладів добрих проектів Ви знайдете на веб-сайті програми: http://www.mestovstrechi.info

IV. Хто може подаватизаявку?

До участі у Конкурсі запрошуються некомерційні організації (серед них: недержавні, державні, муніципальні, громадські, релігійні та інші), які зареєстровані та діють в Україні.

Державні та муніципальні організації можуть брати участь у конкурсі лише у партнерстві з громадськими організаціями, та якщо запланована проектна діяльність виходить за межі поточної діяльності організації і не фінансується з бюджету. Партнерська взаємодія має починатися на етапі розробки проекту. У такому випадку до заявки має додаватися копія партнерської угоди про наміри сумісного виконання даного проекту. Заохочується адміністрування проекту молодіжними організаціями у партнерстві з недержавними організаціями літніхлюдей.

V.Фінансування

Проекти можуть плануватися на термін до двохроків.

Залежно від обсягу, тривалості та змісту проекту фінансування може складативід5.000 до 20.000 євро нарік.

У плануванні бюджету аплікант має керуватися принципами економії та ефективності. Вклад власних коштів та/або коштів третіх осіб (грошових, матеріальних та нематеріальних) у реалізацію проекту заохочується, але не є визначальним у оцінюванні членами журі та ФондомEVZконкурсноїзаявки.

Індивідуальна допомога для жертв націонал-соціалізму (наприклад, засоби гігієни для немобільних та ін.) може фінансуватися за певних умов у обмеженому обсягу. Будь-ласка, проконсультуйтеся з цього питання з організаторомпрограми.

VI. Критерії оцінкизаявок

Формальнікритерії

  1. Відповідність статусу апліканта проекту вимогамконкурсу;
  2. Відповідність проекту вимогам щодо оформленню заявки, які також стосуються і добюджету;
  3. Наявність повного пакету документів для участі уконкурсі;
  4. Відповідність проекту цілям Програми, участь цільовоїгрупи;
  5. Розмір фінансування, що запитується, не перевищує граничного обсягу (20.000 Євро нарік);

Якщо аплікація не відповідає формальним критеріям, вона не передається на розгляджури.

Змістовнікритерії

  1. Аплікант обґрунтував необхідність та актуальність проекту, з урахуванням аналізу ситуації та потреб цільової групи у регіоні, де буде виконуватися проект. Перевага надається проектам, до розробки яких активно залучалися представники цільовоїгрупи.
  2. Цілі та задачі проекту реалістичні та відповідають обґрунтованимпотребам.
  3. Цільова група жертв націонал-соціалізму направду досягається, і кількість її представників добре співвідноситься з загальною кількістю учасників проекту. Детально описано спосіб залучення цільової групипроекту.
  4. Проект передбачає регулярну участь представників цільової групи, активне долучення мало- та немобільних жертв націонал-соціалізму, заходи адаптовані до потреб і можливостей цільової групи. Заходи, які торкаються питань історії суспільства і приватного життя учасників (дискусії, обговорення книг, фільмів, тощо) повинні виконуватися у якнайбільш делікатний спосіб для запобігання нанесення вторинної психологічної травми. Заплановано психологічний та методичний супровід такихзаходів.
  5. Проект розвиває волонтерську роботу. Якщо планується надання допомоги силами волонтерів (особливо немобільним людям), у проекті має бути передбачена і детально описана діяльність з залучення, навчання та підтримки волонтерів. Обсяг та характер їх задач реалістичні та сплановані відповідно до вікуволонтерів.
  6. Проект передбачає участь різних поколінь. Особлива увага надається регулярності та іноваційності у організації міжгенераційнихзаходів.
  7. Проект розрахований на надання тривалого впливу на якість життя цільової групи за рахунок заходів, які передбачають регулярне залучення цільової групи і максимально індивідуальний підхід у роботі знею.Проект ретельно спланований, діяльність детально описана і послуговує досягненню мети проекту. Заплановані результати є конкретними та значущими для цільової групи. Закладені кошти відповідають очікуванимрезультатам.
  8. У проекті передбачено та опрацьовано механізм інформування органів влади, ЗМІ тагромадськості.
  9. Проект здатний вплинути на зміну у громадській свідомості стереотипів стосовно пенсійного віку та сприяє громадському визнанню життєвого досвіду осіб, які пережили націонал-соціалистичніпереслідування.
  10. У проекті продумано механізм розповсюдження досвіду реалізації проекту, заходи з розповсюдження проектної ідеї, заплановано види діяльності, які надалі можуть забезпечуватися силамиволонтерів.

Організаційні і адміністративнікритерії

  1. Проект спланованоекономно.
  2. Організація-аплікант володіє необхідними і достатніми ресурсами (кадри, логістика, фахові знання) для виконання проекту, якщо його будепідтримано.
  3. Якщо аплікант надає на конкурс проект, який вже реалізовується, то у новій аплікації має передбачатися його розвиток (подальший змістовний розвиток або перенос досвіду на новий проектний регіон). Очікується переконливий аналіз успіхів та невдач проекту, який вже був виконаний (Додаток №10).
  4. Наявність власного внеску організації та/або залучення додаткових джерел фінансування заохочується, проте не єобов’язковим.
  5. Бюджет обґрунтований, заплановані витратні статті відповідають передбачуваній проектній діяльності. Економне співвідношення між витратами на поточну проектну діяльність та на адмініструванняпроекту.

VII. На що ФондEVZне надаєкоштів?

  • на проекті, що передбачають діяльність, яка не відповідає статутним цілям та статутній діяльностіорганізації-апліканта;
  • на проекті, що передбачають виключно надання прямої адресної матеріальної або медичної допомоги фізичним особам або надання професійних патронажнихпослуг;
  • на проекті, що передбачають проведення одного окремого заходу (фестивалю, одного спеціалізованого свята,тощо);
  • на проекти, що включають лише проведення екскурсій або пам’ятних/святковихзаходів;
  • на проекти, що передбачають надання грантів іншиморганізаціям;
  • на комерційні проекти, що передбачають отриманняприбутку;
  • на поточну діяльність організації, яка не пов’язана з виконанняпроекту;
  • на виконання основних задач державних або муніципальнихструктур;
  • на придбання нерухомості, капітальне будівництво і капітальнийремонт;
  • на академічні (наукові)дослідження;
  • поїздки закордон.

VIII. Процедура подачі аплікацій та прийняття за нимирішень

Для клопотання про надання коштів треба у період з 03 жовтня 2016 рокудо 30 листопада 2016 рокунадати до центрального офісу Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні» заявку за встановленою формою. Бланки можна скачати в Інтернеті на сайтіwww.tlu.org.uaабо на сайті програмиwww.mestovstrechi.info

В рамках конкурсу від організації може бути надано не більше однієї проектноїпропозиції.

Прохання звертатися до центрального офісу Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні» для консультацій особисто, за телефоном або електронною поштою. До заповненого та підписаного бланку аплікації необхідно додати завірені керівником організації копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, статуту, довідки про взяття на облік платника податків. У разі необхідності Організатор Програми має право вимагати надання додаткових документів, у тому числі комплект фінансової звітності (бухгалтерського балансу) за 2014 рік з відміткою податковогооргану.

Аплікація та усі необхідні документи мають бути надані не пізніше 17-тої години 30 листопада 2016 року поштою або особисто за вказаною нижче адресою.Аплікація має бути підписана правомочним представником організації-апліканта і завірена печаткою організації. Прохання не брошурувати документи і не підшивати їх упапки.

Проектні апликації розглядає незалежне міжнародне журі. На основі його рекомендацій рішення про надання коштів приймає Правління німецького ФондуEVZ- „Пам’ять, відповідальність, майбутнє“. Про рішення за проектом апліката інформує Організатор Програми; у випадку відхилення проекту пояснення ненадається.

Організації, чиї проекти були рекомендовані жури для фінансування, отримають письмові рекомендації щодо доробки заявок. Якщо організація не може/не хоче доопрацювати заявку відповідно до рекомендацій Журі, то фінансова підтримка ненадається.

Угоди про фінансування будуть укладені до 31 серпня 2017 року. Рекомендується планувати початок реалізації проекту не раніше 1 вересня 2017року.

Консультування аплікантів виконує Організатор Програми – Всеукраїнська благодійна організація «Турбота про літніх вУкраїні»

Адреса: 02100, Київ, вул. Бажова, 2, 23
Телефон: 044559 38 63
Факс: 044559 38 63
E-mail:turbotaprolitnih@i.ua
Сайт: www.tlu.org.ua
http://www.mestovstrechi.info
Контактнаособа:

Ірина ФедорівнаКаткова

Німецький Фонд „Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє“(www.stiftung-evz.de)є сумісною ініціативою держави, суспільства і приватного бізнесу. Задача фонду – збереження пам’яті про злочини націонал-соціалізму та виконання проектів, спрямованих на укріплення взаєморозуміння між народами. Фонд підтримує міжнародні проекти у сферікритичного розгляду історії, захист демократії и прав людини, гуманітарних заходів для жертв націонал-соціалізму.

Фонд був заснований 2000 року для виплат компенсацій колишнім примусовим робітникам. Виплати були завершені 2007 року. Більше 1,66 мільйона осіб у 98 країнах світу отримали загалом 4,37 мільярда євро. Капітал Фонду обсягом 5,2 мільярда євро надали німецька держава та приватні підприємства. Для підтримки проектів в якості установчого капіталу було заброньовано 358 мільйонаєвро.

Всеукраїнська благодійна організація „Турбота про літніх в Україні” (ВБО «ТЛУ») є неприбутковою організацією, що побудована на принципах само-і взаємодопомоги людей похилого віку на засадах волонтерства. Організаціяпрацює у 9 регіонах, об’єднує майже 1500 волонтеріву 9 відділеннях та підрозділах по всій Україні. Метою діяльності організації є покращення якості життя літніх людей та їх ресоціалізація шляхом залучення літніх людей до активної життєвої позиції та допомоги своїм ровесникам. З 2008 року ВБО ТЛУ є Партнером Федерального Фонду Німеччини «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє» і координує Програму «Місце зустрічі – Діалог» в Україні. З 2012 року ВБО ТЛУ є афілійованим членом міжнародної організації HelpAge International і членом Європейської Федерації літніх людей(EURAG).

Контакти

  • Всеукраїнська благодійна організація «Турбота про літніх вУкраїні»
  • Ірина ФедорівнаКаткова
  • turbotaprolitnih@i.ua
  • Телефон: 044 559 38 63 Факс: 044 559 38 63
  • http://www.mestovstrechi.info/
  • www.tlu.org.ua
  • Адреса:02100
  • Київ
  • вул.Бажова
  • 2
  • 23
Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 204